Historie klubu

Náš oddíl alpského lyžování se může jako jediný v Deštném v O.h. pochlubit dlouholetou tradicí, místním zázemím a především úspěchy vychovaných závodníků. Přečtěte si o tom více…

Napsali o nás

Četné úspěchy členů klubu mají samozřejmě svoji odezvu v regionálních i celostátních mediích, resp. jejich regionálních mutací. Pár příkladů z minulosti:...

Poděkování

 
 
 
 
 

Velmi si této podpory vážíme!

Sponzoři a odkazy

Velmi si vážíme všech sponzorů a děkujeme jim za podporu našeho zájmového spolku. Zde si můžete otevřít jejich seznam a podívat se i na některé užitečné odkazy...

SPONZOŘI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náš oddíl alpského lyžování se může jako jediný v Deštném v O.h. pochlubit dlouholetou tradicí, místním zázemím a především úspěchy vychovaných závodníků. Přečtěte si o tom více...

 

 

TJ SOKOL Deštné v Orlických horách z.s. (dále též jen „klub“ nebo „TJ Sokol“) je tradičním sportovním klubem, jehož historie sahá hluboko do sedmdesátých let minulého století. Sportovní klub je přímým právním nástupcem občanského sdružení TJ Sokol Deštné. Jedná se o jeden z nejstarších sportovních klubů s orientací na zimní sporty v regionu celých východních Čech. Klub od počátku tvoří oddíl alpského lyžování, k němuž posléze přibyl oddíl horolezecký a oddíl skibobů.

Od počátku 80. let minulého století se oddíl alpského lyžování stal předním oddílem v rámci celé bývalé ČSSR, když jeho svěřenci a odchovanci zaznamenali nespočet úspěchů na národních závodech, Mistrovstvích ČR (a bývalé ČSSR), jakož i na mezinárodních závodech FIS a mezinárodních závodech akademických.

Členové TJ Sokol jako např. Jiří Dařílek, Romana Klinská (roz. Stejskalová)  nebo Jiří Matějů či Petr Stejskal se stali členy úzce výběrového Střediska vrcholového sportu mládeže ve Vrchlabí a členy juniorských a posléze i seniorských (J. Dařílek, R. Klinská (roz. Stejskalová))  reprezentačních družstev v alpském lyžování.

Po generační obměně se TJ Sokol stal opět významným hráčem v alpských disciplínách, když i v relativně malém počtu svěřenců dosahuje významných umístění v celostátním žebříčku Českého poháru, mezi kluby a oddíly s neporovnatelně větší členskou základnou. Členové klubu Adéla Berkovcová, Lucka Rydlová a Tomáš Klinský ml. byli nebo jsou členy reprezentačních družstev ČR v žactvu a v současnosti juniorů. Posledně jmenovaný je aktuálně pravidelným účastníkem závodů FIS v zahraničí s ambicemi v Evropském poháru.

Počasí Deštné v Orl. horách - Slunečno.cz

 WEB KAMERA MARTA 1

 WEB KAMERA MARTA 2

YOUTUBE KANÁL